Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Estetiği

blank

Yanak Estetiği

Kişiler için yüz şekilleri oldukça önemlidir. Gelişen tıbbın ve teknolojinin de sayesinde istenmeyen veya rahatsızlık veren herhangi bir bölgeyi düzeltmek ya da istenildiği şekle getirmek mümkündür. Bu sebeple artık gün geçtikçe estetik operasyonlara karşı bakış açısı değişmiştir. Hemen herkesin ufak dokunuşlarla istediği görüntüye yakın bir hale gelmesi mümkündür. Sık olarak yapılan bu işlemlerden bir tanesi de yanak estetiğidir. Yanaklar ile çene bağlantısının üçgen bir şekil olması amaçlanır. Böylelikle daha genç görünüm elde etmek ve estetik açısından daha düzgün bir görüntüye sahip olunabilir.

Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki kişiler yanak estetiği yaptırmak için Plastik cerrahi uzmanlarına gelmektedir. Peki, bu estetik nasıl yapılmaktadır? Öncelikle bu operasyonda kesinlikle yüzün dış tarafında bir ize rastlanmaz. Çünkü yanağın iç kısmından yani ağız içinden 1-1.5 cm’ye yakın bir kesi yapılır buradan yanağın içinde fazla olan yağ dokusu itina ile alınmaktadır. Bu işlem için genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Yaklaşık yarım saatlik bir sürede operasyon bitirilmektedir. Bu operasyonu kesinlikle uzman bir hekim yapmalıdır. Aksi takdirde yanaklar arası eşitsizlikler ortaya çıkabilir. Ayrıca ağız içine konulan dikişlerin muntazam bir şekilde olması gerekmektedir. En çok bayanlar tercih etse de bu ameliyatı aslında birçok erkekte yaptırmaktadır. Aslında genel olarak bakıldığında orta yaş kişiler için yapıldığı bilinse de asıl başarılı sonucu genç yaştakilerde gözlemlenmektedir. Genç yaşta sadece genetik faktörlerden dolayı yanağı olduğundan iri kişiler, yaşının büyük görünmesine neden olmaktadır. Yapılacak yarım saatlik operasyon ile daha dinç ve genç bir görünüm elde edilebilinir.

Yanak estetiği olduktan sonra ağzın içinde dikişler olacağı için bir gün sıvı gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle dikkat edilmesi gereken kural ise, ilk üç gün doktorunuzun verdiği gargarayı aksatmadan kullanmanız gerekmektedir. Doktorunuz tarafından verilecek ilaç ve tavsiyelere uymanız gerekmektedir.