Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalıcı İp İle Yanak Kaş Asma

blank

Kalıcı İp İle Yanak Kaş Asma

Genç görünmek günümüzdeki en büyük takıntılardan biridir. Yani hemen herkes kırışıklarından memnun olmadığı için bunu değiştirme yollarını aramaktadır.  Kalıcı iple yanak kaş asma da bu amaçla yapılan uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.  Göz çevresi, mimik ve ifadelerde daha fazla dikkat çeken alanlardan olduğu için buna yönelik de kliniklerde birtakım uygulamalar yapılmaktadır. Kaş asma operasyonunda tahmin edileceği gibi kaşların düşük görünmesinin önüne geçilmek istenir. Çünkü kaşlar zamanla artık düşmeye başlar. Bu düşmenin engellenmesi için de kaş bölgesinin daha havada görünmesini ve de bunun kalıcı olmasını sağlayan bir uygulama gerçekleştirilmektedir.  Böylece daha genç bir mimik görüntüsü oluşabilir.

Kaş yapısının ameliyatsız şekilde kaldırılması birçok açıdan avantaj sağlayan bir durumdur. Ancak uygulamalar sırasında kaş estetiğinin doğru şekilde konumlanması da önemlidir. Yani bir tek kaşın kalkması sırasında diğer kaşın durumu ve genel yüz hatları, göz yapısı gibi konular da dikkate alınmalıdır. Yani göz kapakları, dokusal yapı özellikleri uygulamanın herhangi bir yan etkisinin olup olmayacağı gibi konular da önemlidir. Bunda önemli olan bir diğer durum da yüzdeki üzgün ifadenin değişmesinin sağlanmaya çalışılmasıdır. Kaş asma işlemi bazı kişiler tarafından b0t0ks ile karıştırılan bir uygulama olabilir. Ancak b0t0ks işleminde kalıcılık söz konusu değildir. Yani gençleşme işlemi bir ılı bile zor bulan bir süre için geçerlidir. Zaten birçok kişinin sürekli yeniden b0t0ks yaptırmasının da temel nedeni budur. Askı işleminin en büyük avantajı uzun vadede çözüm sağlamalıdır.

Ameliyatsız iple kaş kaldırma kaş asma işlemleri detayları hakkında bilgi verilirse,  bu yöntemin en yaygın tercih edilen yöntemlerden biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Çok hızlı şekilde uygulanabilmesi ve hiçbir problem olmaması bu uygulamaya olan talepleri artırmaktadır. Teknik açıdan uygulamalarda endoskopik çözümler geliştirilir. Lokal anestezi ile uygulama olmasının da temel nedeni budur. İple kaş kaldırma işleminde ancak süre açısından yanılmamak gerekir. Yani ömür boyu süren bir uygulama değildir. İki yıla kadar uzayabilmesi nedeniyle b0t0ksa göre avantajlıdır. Yani en kalıcı yöntemlerden olması nedeniyle değerlendirilebilir.