Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans

blank

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans

Uzun yıllardır tıpta bir çok alana girmiş olan radyofrekans enerjisi, son zamanlarda cilt ve kozmetik alanında kullanılmaktadır. Güvenilir ve etkili sonuçlar elde edildiğinden, dünya genelinde kadın-erkek, her yaş grubu tarafından tercih edilmektedir. Estetikte olduğu gibi, ince çizgiler, kırışıklıklar, akne ve skar tedavileri, sarkma tedavisi gibi bir çok tedavi yönteminde de radyofrekans enerjisinden faydalanılmaktadır. Vivace teknolojisi olan fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans (altın iğne) tedavisi ismini cihaz başlığında bulunan robotik mikro altın iğnelerden almaktadır. Çok sayıdaki altın uçlu robotik mikro iğneler, cilt üstünde mikro delikler açarak radyofrekans enerjisini sadece iğne ucundan dermise gönderir. Dermiste kollajen ve elastin hücrelerinin artırılmasını sağlarken, enerji epidermise ve cilt yüzeyindeki tabakaya herhangi bir zarar vermez. İğnelerin sadece ucunun kullanılması sayesinde, verilebilecek en yüksek enerji sadece dermis tabakasına gönderilebilmekte, potansiyel termal hasar ortadan kaldırılmaktadır.

Fraksiyonel altın iğneli radyofrekans tedavisi özellikle kollajeni ve elastikiyeti arttırdığından yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıklarda, sarkma problemlerinde, akne ve yara izi tedavilerinde kullanılmaktadır. Derin olan çizgilerin derinliği azalır, gözenekler küçülür, cilt daha parlak ve sağlıklı bir hal alır. Akne tedavisinde fraksiyonel iğneli radyofrekans, fraksiyonel lazerle kombine edilebilmektedir. Çatlaklarda ve cilt altı doku yırtıklarının tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Çatlak tedavisinde fraksiyonel karbondioksit lazerle de kombine edilebilmektedir. Bir diğer kullanım alanı ise, koltuk altı terlemeleridir. Radyofrekans enerjisi ile koltuk altındaki ter bezleri kalıcı olarak tahrip edilmekte ve aşırı terleme durdurulabilmektedir. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmekte, elastikiyet arttırılarak sarmalar ortadan kaldırılabilmektedir.

Fraksiyonel altın iğneli radyofrekans tedavisinin en önemli özelliği, fraksiyonel lazerde olduğu gibi seans sonrası kızarıklık, tahriş gibi komplikasyonların gelişmemesidir. Vivace teknolojisiyle yapılan bu uygulamada, hafif pembelik, belli belirsiz bir ödem oluşmaktadır, ancak hastanın günlük yaşantısını engellememektedir. Seansların, 2 hafta aralıklarla 4 er kez düzenlenmesi önerilmektedir. Ortalama 2 ay sonra derideki canlanma ve sağlıklı görünüm net bir şekilde görülmektedir. Bir seans yaklaşık 30 dk. sürmekte, yüz bölgesinde bu süre biraz daha uzamaktadır. boyun ve dekolte bölgesine yapılabilmektedir. Diğer tedavilerle kombine edilebilmesi ve her mevsim yapılabilmesi en büyük avantajlarıdır. Her tedavide olduğu gibi bunda da dikkat edilmesi gereken asıl nokta, kalıcılığı sağlamak için seansların düzenli olarak devam ettirilmesidir.