Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hifu Fokuslu Ultrason

ultraformer iii fokuslu ultrason

Hifu Fokuslu Ultrason Nedir?

Non invasive yani neşter ve cerrahi dikiş kullanılmadan yapılan estetik tedavi yöntemleri, invasive olanlara oranla alternatif olarak tercih edilmektedir. Ağrı, komplikasyon ve iyileşme sürecinin olmaması, pratik olması ve kişinin günlük yaşantısını etkilememesi tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir.

Hifu Fokuslu Ultrason , bıçak altına yatmadan yüz germe ve gençleştirme imkanı veren, FDA onaylı bir cihazdır. İşlem cihazda bulunan ultrasound bir başlık ile cildin 3mm ve 4.5 mm altına odaklanıp kollajen ve elastin hücre üretiminin tetiklenmesi için sarkma önleyici ve sıkılaşma sağlayıcı bir metoda dayanır.

Odaklanmış hedef bölgeye yoğun ses dalgaları gönderilir, elastikiyetini kaybetmiş doku kontrake olur yani sıkılaşır, termal etki yaratarak bağ dokusunun güçlenmesini sağlar. Dokuya ulaşan enerji sayesinde kollajen ve elastin hücreleri stimüle edilir ve uyarılır. Özellikle yüzün taşıyıcı dokularına odaklanıp ve cildin yukarı doğru çekilmesini sağlamaktadır.

Hifu Fokuslu Ultrason,  cilt yüzeyini korurken radyofrekansın ulaşamadığı daha derin odaklanmış bölgelere, 65 dereceye kadar artan yan yana sıralı milimetrik atışlar halinde gönderilmektedir. Kontrollü ısı ile, kaz ayakları, çene, göz kapağı, yanak ve gıdı sarkmaları yüksek oranda başarı ile tedavi edilebilmektedir.

Ameliyatsız, anestezi olmadan yüz germe işlemi olan yoğun ultrason metodunda, işlem süresi uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Göz çevresinde ortalama 20 dk. olup, tüm yüz ve boyun bölgesinde yapılan uygulamalarda ortalama 40 dk. sürmektedir.

Rejenerasyon süresi tek bir seansın hemen ardından başlar, bir hafta sonrasında ciltte iyileşme ve rahatlama gözle görülür hale gelmektedir. Cilt tipime göre 3–6 ay sonunda tam sonuç elde edilmektedir. Tek seanslık ve etkili bir uygulama olmakla birlikte etkisi 1.5-2 yıl sürmektedir.

40-65 yaş aralıklı kişilerde, elastin ve kollajen hücre üretimi azaldığından yüz ve boyun bölgesindeki dokuda ciddi oranda sarkmalar görülmektedir. Hifu Fokuslu Ultrason yöntemi bu yaş aralıklı kişilere uygulanmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce en çok dikkat edilmesi gereken durum, tam bir vücut analizinin yapılmasıdır.

Vücudunda metal stent, elektronik cihaz bulunanlar hamileler çocuklar ve emzirme döneminde olanlar, otoimmun, diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar, pıhtılaşma bozukluğu olanlar, cildinde aktif ve iyileşmekte olan enfeksiynu, doku bozukluğu ve bulaşıcı herpes virüsü olanlar bu uygulamayı yaptırmamalı ya da doktor gözetiminde yaptırmalıdır.