Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres:
Vişnelik Mahallesi Tuncay Sokak No:4/1 (Atatürk Bulvarı Starbuck yanı) Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Meme Büyütme

blank

Meme Büyütme

Meme kadınların emzirme ve kadınlığını simgelemek adına önem verdikleri gibi, kadın fiziğinde en önem verilen yerlerdendir. Bu yüzden bazı durumlarda rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Güzel bir meme özellikle kadınların özgüvenleri için gerekli olabilir. Memeleri küçük kadınlar bu durumdan oldukça mutsuz olabilirler ve soluğu genellikle plastik cerrahi uzmanlarının yanında alabilirler. Küçük meme olması durumlarında uygulanan ameliyata ise meme büyütme ameliyatı denilmektedir.

Meme büyütme nedir sorusunu açıklayalım öncelikle. Meme büyütme operasyonu halk arasında silikon implant diye bilinen protezlerin ya da yağ enjeksiyon işlemi ile küçük memesi olan kadınların memelerini istediği ve vücuduna uygun bir orana getirilme işlemidir. Bu ameliyat sadece iki memesi de küçük olan kadınlarda uygulanan bir operasyon değildir. Aynı zamanda bu operasyonu biri diğerinden daha küçük olan memeye de uygulamak mümkündür. Bu tarz durumlar genetik olabileceği gibi bazen de tek taraflı gelişim kusuru gibi durumlar da söz konusu olabilir. Özellikle bu durum hamilelik sonrası oluşan kilo kayıpları durumlarında sıkça gözlemlenmektedir. Meme içi dokusu hacmini ve boyutunu kaybedebilir. Bu gibi durumlarda kişiler eski hallerine dönmeyi yani dolgun, daha diri ve büyük memeleri olsun isteyebilirler. Bunun için meme büyütme operasyonuna ihtiyaç vardır. Vücuduna göre memelerin orantısız bir şekilde küçük olması durumunda bu orantıyı sağlamak amacı ile de meme büyütme operasyonu yapılmaktadır. Hamilelik sonrası büyük memeler, kilo kaybı nedeni ile küçülebilir. Simetrisi bozuk memelerde, iki memenin de birbiri ile aynı büyüklükte olması için uygulanabilmektedir. Bazı rahatsızlıklardan dolayı kaybedilen memeyi yeniden yapılandırmak için bu ameliyattan faydalanılmaktadır.

Silikon meme tercih edilecekse bunlarında kendi aralarında birkaç tane çeşidi bulunmaktadır. Şekilleri, içerdiği maddeler açısından ve dokularının yapıları bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Vücudun şekline göre yuvarlak veya damla şeklinde olan silikonları tercih etmek mümkündür. Bu seçimleri doktor ile birlikte kararlaştırıp, daha sonra meme büyütme ameliyatı olmak gerekmektedir.