Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres:
Vişnelik Mahallesi Tuncay Sokak No:4/1 (Atatürk Bulvarı Starbuck yanı) Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Yağ Alma (Liposuction)

blank

Yağ Alma (Liposuction)

Vücuttaki fazla kiloları oluşturan yağ birikimleri, çeşitli şekillerde giderilir. Diyetler ve spor yükleri ile deri altı yağlarıdan kurtulamıyorsanız modern insanlar her zaman bir kozmetik kliniğine gitme ve liposuction adı verilen bir plastik cerrahi yapma fırsatı buluyorlar. Farklı liposuction seçenekleri ile inatçı yağ birikiminden kurtulmanın yolları vardır.  Liposuction tam bir cerrahi işlem olup, ameliyatın amacı görsel olarak bir düzeltme sağlanmasıdır. Bu yöntem diyet ve spor sonrası bir çare olarak radikal yapısı açısından dikkat çekicidir ancak yüksek verimlilik ile karakterizedir. Fazla yağ dokusunun çıkarılması nedeniyle vücudun dış hatlarını görsel olarak iyileştirmek mümkündür. Bu yöntem günümüzde Çoğunlukla karın, baldırlar ve kalçalar ile yüzün plastik cerrahisinde aktif olarak kullanılmaktadır, buna yanaklar ve çene liposuction da dâhildir.

Titreşim modelleme plastik cerrahi alanında sürekli olarak gelişmektedir. İşlemi daha az travmatik yapmak için Belçikalı uzmanlar, vibro-liposuction adı verilen tamamen yeni bir işlem icat etti. Doğrudan cerrahi müdahale sırasında, ince kanüller vasıtasıyla adipositleri anında yok eden sıkıştırılmış hava tedarik eden özel bir titreşim ünitesi kullanılır. Elde edilen emülsiyon bir vakum ünitesi vasıtasıyla çıkarılır. Bu lipomodeling yöntemi, çok hassas bölgelerden (yüz, çene, göğüs) aşırı miktardaki yağ depolarını almanıyı sağlar.

Lazer Liposuciton

Lazer lipoliz adı verilen teknoloji ile yağ hücrelerinin parçalanarak yok edilmesi hedeflenir. Bu yöntem ile lazer enerjisinin cilt altında ısıya çevrilmesi ile gevşek derinin sıkılaştırılması amaçlanır. Lipositlerin sonradan tahrip edilmesi mekanik ve termal eylem ile mümkündür. İlk defa İtalyanların kullandığı bu yöntem, yağ ve bağ dokusunda eşzamanlı bir etkinin yanı sıra kan damarlarının pıhtılaşmasını da içeren bir işlemdir.

Geleneksel Yağ alma işlemi ile Lazer liposuciton kombine edilmesi birçok alanda kullanılarak deri sarkma gibi tedavilerde kullanılır. Lazer enerjisinin kollajen ve elastik lifleri harekete geçirerek doku kalitesini artırdığı tespit edilmiştir.

Radyo frekanslı liposuction

Uygulamanın karmaşıklığı nedeniyle yağ birikintilerini atma prosedürünün maliyeti çok yüksektir. Klasik tekniğe açık kontrendikasyonların varlığında, uzmanlar genellikle radyo frekanslı liposuction alternatif bir seçenek sunar.

Ultrasonik liposuction

Doktorlar günümüzde yağ birikintilerinin aşırı miktarı ile savaşılmasını öneriyorlar. İşlemin kendisi acısızlık ve yüksek verimlilik ile karakterizedir. Belli bir bölgedeki cerrah küçük bir kesi yapar, böylece en kalın yağlı plakaya bir ultrason probu getirir. Sürekli verilen ultrason, var olan yağ hücrelerini sonsuza dek yok eder ve böylece kalıcı ve kararlı bir sonuç garanti edilir.

Liposuction adı verilen bu tür bir cerrahi müdahale pek çok sağlık kurumunda vardır. Bununla birlikte, arzulanan sonucu elde etmek için doğru klinik ve doğru plastik cerrahı seçmek çok önemlidir.