Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Nedir?

Göz çevresi en hızlı yaşlılık belirtilerinin olduğu bölümdür. Bunun nedeni ince bir deri olması alt tarafta dermis desteğinin az olması ve direncin azalmasıdır. Yani derinin dış etkenlere karşı direnci ne kadar zayıf olursa kırışık görüntü de bu kadar fazla olur. Bu nedenle etkili bir direnç geliştirici ya tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme bu noktada son dönemlerde en etkili uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Radyo-frekans yöntemi olarak uygulanan bu teknoloji ile gözaltı ve çevresi için ideal çözümler bulmak mümkündür.  Geliştirilmiş yeni bir teknoloji olan bu uygulamada radyo-frekans ünitesine bağlanmış küçük başlıklar yer almaktadır.

RF enerjisi deri tabakasının altına girer, sağlıklı bir yapı oluşması için zemin yaratılır.  Enerji ile dokuların ısınması bu noktada kritik bir konudur. Yani bu durum hasarlı kolajenlerin onarılmasında etkili olacaktır. Daha parlak ve gergin bir göz çevresi oluşur, bu da görüntü olarak kişiyi daha iyi hissettirir.

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme etki mekanizması bakımından cihazın başlığının cilde teması ile başlar. Cilt altında iyileştirmeyi hedefleyen bu yöntemle potansiyel termal  enerji sayesinde de cilt tabakasına bir zarar vermeden cilt onarımını sağlar.

Radyo-frekans enerjisi ile doğrudan dermis tabaka içerisinde aktarılması sonrasında kollajen lif yapısı içerisinde parçalanma meydana gelir. Yeniden organize olan lif yapısı bu şekilde kasılma ve toparlanma sağlamaktadır. Hücreler uyarıldıkça yeni kollajen üretimi de başlamış olur.