Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres:
Vişnelik Mahallesi Tuncay Sokak No:4/1 (Atatürk Bulvarı Starbuck yanı) Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Burun Estetiği

blank

Burun Estetiği

Burun estetiği ülkemizde en çok tercih edilen estetik uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Kişinin yüzünde en çok dikkat çeken ve yüz oranı açısından en çok ameliyata maruz kalan organlardandır. Burun görüntüsünden rahatsız olan kişilerin uzman bir hekim ile görüşerek bu burun estetiği olmak istediklerini bildirirler ve uzman hekim ameliyat öncesi ve sonrasında burunda nasıl bir değişim olabileceğini bilgi ve tecrübesine göre ameliyat planı hazırlar ve bunu hasta ile paylaşır. Yüze yakışan bir burun yapılması gerekmektedir. Yüz harmonisi ile uyumlu olmalıdır. O yüzden hastanın istediği burun eğer yüz oranına uymayacak bir burun ise doktor tarafından bu durum görsel açıdan hastaya açıklanır.

Burun estetiği operasyonu yani rinoplasti, burunun dışarıdan görünen şekil bozukluğu durumlarında kemik ve kıkırdağın düzeltilmesi ameliyatıdır. Bir de fonksiyonel olarak rahat nefes alamayan, heriki delik arasında arkaya doğru uzanan ve  septum adını verdiğimiz yapının çeşitli nedenler ile eğriliği durumunda, bu yapının düzeltilmesi ameliyatına ise septoplasti denilmektedir. Burun estetiği olmak için öncelikle kemik gelişiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Yani en az on sekiz yaşında olmak gerekmektedir. Bir plan dahilinde burunun ameliyat sonrasında nasıl bir şekle sahip olacağı simülasyon programları ile gösterilebilinir. Burun estetiği teknikleri kapalı ve açık operasyon olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle açık burun ameliyatından bahsedelim. Cerrahların da olumlu sonuçlar elde ettikleri bir tekniktir. Özellikle burunun uç kısmındaki bir sıkıntının giderilmesi için oldukça başarılı sonuçlar verir. Burunda bulunan eğriliğin de giderilmesi için cerraha tam hâkimiyetle ameliyatı başarı ile sonlandırması için önerilebilir. Yaklaşık olarak açık burun estetiği ameliyatları 2 saat sürmektedir. Yapılan ilk burun ameliyatı ise daha kısa da sürebilir, fakat revizyon veya sekonder operasyonlarda bu süre daha fazla olabilmektedir.

Kapalı burun estetiği operasyonunda ise herhangi bir kesi izi dışarıdan görülmez, operasyon içeriden yapılmaktadır . Bu ameliyat uygun olan kişilere yapılmaktadır.