Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres:
Vişnelik Mahallesi Tuncay Sokak No:4/1 (Atatürk Bulvarı Starbuck yanı) Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Meme Küçültme

blank

Meme Küçültme

Göğüs küçültme, dikkatli bir değerlendirme ve hazırlık gerektiren çok ciddi bir işlemdir. Sadece kozmetik bir yöntem değil, bir operasyon işlemi olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, bilinçli olarak ve en aşırı durumlarda, sorun ağır fiziksel rahatsızlıklara neden olduğunda ve kompleksleri oluşturduklarında, bilinçli olarak bu yola başvurulmalıdır. Plastik cerrahi ile göğüs küçültme işlemleri başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu teknik, Meme Küçültme Ameliyatları “redüksiyon mammoplasti” olarak bilinir. 18 yaşından büyük kişilere ve ebeveynlerinden izni ile diğer kişilere yapılır. Ameliyat endikasyonları çoğunlukla kozmetik değil, fizyolojiktir. Nihai amacı memeyi vücudun diğer bölgeleriyle orantılı hale getirmektir.

Kimlere yapılmalı:

  • Sırt ağrısı olanlar.
  • Omurganın eğriliği. Yanlış duruş ve omuzlar farklı seviyelerde rahatsız edici olabilir.
  • Göğüs asimetrisi. Böyle bir anomali ile ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkıyor ve çok hoş olmayan bir görünüm.
  • Meme bezlerinin glandüler dokusunun çoğalması.

Göğüs küçültme, meme bezlerindeki fazla olan dokular alınarak yapılır. Ameliyat donanımlı bir hastanede yapılır. Bununla birlikte, hastanın anestezi altına alındığından uygulama aşamasında acı verici bir his yoktur.

Cerrahi müdahale miktarına bağlı olarak operasyon plastik cerrah gözetiminde yaklaşık 3 saat sürer. Sadece bir seferde göğsün boyutunu düşürülmesi sağlanır. Burada bir kısıtlama yoktur. Hasta, ilk gün bir doktorun gözetiminde klinikte kalmalıdır. Rehabilitasyon süresi yaklaşık bir hafta alır.

Kimlere yapılmamalı:

  • Kardiyovasküler hastalıklar
  • Kontrolsüz Diabetes Mellitus
  • Tümör süreçleri
  • Süt verme döneminde

Meme küçültme işlemine, liposuction ve abdominoplasti dahil edilebilir, bu nedenle genellikle birbiri ardına uygulanır.

Sonuç olarak, kişi istenen boyut ve şekle sahip bir göğüs elde eder. Bu fiziksel rahatsızlığı ortadan kaldırmaya ve estetik algılamasını geliştirmesine olanak tanır.Deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilirse, komplikasyonların olasılığı en aza indirilir. Ağrı son derece azdır ve anestezi altında operasyon uygulanır. Sonunda, belli olmayan dikişlerin olması da bilinmelidir.