Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botoks

blank

Eskişehir Botoks

Genç bir görünüm elde etmek, zamanın cildimiz üzerindeki etkilerini en aza indirmek için birçok farklı yöntem bulunuyor ve bunlardan en yaygın kullanılan uygulamalardan biri de b0t0ks olarak biliniyor. B0t0ks işlemlerinde bir bakteri tarafından salgılanan protein, sinir ve kaslar arasındaki elektriksel iletiyi bloke ediyor. Bu da uygulanan alandaki kasın fonksiyonunu belirli bir süre boyunca yok ediyor. Bu durumda yüzümüzde uygulama yapılan cilt bölgesinde dermis hasarı olmayan kırışıklıkları geçici olarak yok etmekte, derin kırışıklıkları ciddi oranda azaltmaktadır.

B0t0ks hangi durumlarda uygulanır sorusuna gelince, alın bölgesinde yatay çizgileri olanlar, iki kaş arasında bulunan çatık kaş çizgilerinde, kaşların yan kısımlarının yukarı kaldırılması amacıyla, gözlerin yan kısımlarında oluşan çizgi ve kırışıklıklarda,  göz kapağı altında bulunan çizgiler ve bunların düzeltilmesi için b0t0ks uygulaması yapılabilmektedir. Bunun dışında burun kenarlarındaki derin çizgilerde, burun uç kısmının kaldırılması için, gülerken diş etlerinin görünmesinin istenmemesi hallerinde (gummy smile) , sigara kullanımı nedeniyle oluşan üst ve alt dudak bölümlerindeki dikey çizgilerde, aşağı düşük dudak köşelerinin yukarı doğru kaldırılması için, alt dudak ve çene arasındaki yatay bölümlerde yer alan çizgilerde de b0t0ks yapılabilmektedir.  Sadece yüz bölümündeki çizgilerde değil aynı zamanda boyun kısmında yer alan yatay çizgi oluşması durumunda da b0t0ks uygulaması yapılabilir. Ayrıca kırışıklık dışında aşırı terleme sorunlarını gidermek için de bu uygulamadan faydalanmak mümkündür.  Ellerde, ayak bölümünde ya da yüz, koltuk altı kısımlarında aşırı terleme sorunu olan kişilerde de b0t0ks uygulaması yapabilmektedir.

B0t0ksun uygulanma şekli ise şu şekilde olmaktadır. İnce uçlu özel iğnelerden faydalanılmaktadır. İğne uçları yaklaşık olarak 1milimetrenin 6’da 1’i kadar çok incedir. Uygulama çok uzun sürmez. Yaklaşık olarak 5-7 dakikada işlem tamamlanmış olur. Etki süresi bakımından düşünüldüğünde 3-7 gün sonra tam sonuç vermeye başlar.  Bu etki de yaklaşık 4 ay kadar devam eder. B0t0ks etkisi bazen bir yıla kadar da devam edebilir. Ancak nereye bu işlemi yaptırdığınıza ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Gelişigüzel işlemlerden kaçınmak son derece önemlidir. Mutlaka bir klinik ortamı olmalı ve bu konuda uzman doktor işlem yapmalıdır. Aksi halde dermatolojik açıdan ciddi sorunlar görülebilir.  Eğitim almayan kişi tarafından uygulandığında riskler büyük olabilir.